More with LeSS


W ciągu ostatnich dwóch dekad Scrum sprawdził się zarówno w Software, jak i poza nim. Tym samym iteracyjne tworzenie oprogramowania stało się normą. Jednak Scrum ogranicza się do małych, efektywnych zespołów, a przecież nad wieloma produktami pracują dziesiątki, setki czy nawet tysiące osób. Jak zatem możemy wykorzystać elegancję Scruma do dużych grup produktowych?

W trakcie warsztatu poznamy i przećwiczymy sposób aby wyjść poza jeden zespół i zorganizować pracę dużej organizacji wokół jednego produktu. Porozmawiamy o największych wyzwaniach firm próbujących “skalować Agile” i pokażę, dlaczego LeSS (Large Scale Scrum) jest nazywany frameworkiem do de-skalowania organizacji.


Krzysztof Niewiński


Jestem inżynierem oprogramowania, trenerem, konsultantem i promotorem podejścia Agile i Lean. Swoją drogą do “zwinności” podążam od ponad 15 lat i pełniłem różne role procesu wytwarzania oprogramowania – od programisty, przez analityka, menedżera do Scrum Mastera/Agile Coacha. Od 7 lat zawodowo wspieram ludzi w tworzeniu adaptacyjnych, uczących się organizacji zorientowanych na klienta. Jestem promotorem podejścia LeSS (Large Scale Scrum) umożliwiającego rozwój produktu w dużej skali. Swoje doświadczenie zdobywałem m.in. w branżach eCommerce, FinTech, InsurTech, czy Telco. Cyklicznie spotkasz mnie na konferencjach, lub spotkaniach społeczności LeSS Warsaw, które organizuję.