• Agile on the Boat
  • Kim jesteśmy
  • Kontakt
  • Regulamin konferencji
  • Dla sponsorów
  • ---------
  • Agile on the Boat 2019
  • Agile on the Boat 2018
  • Agile on the Boat 2017

Agile on the Boat #1
22 kwietnia 2017


Michał Rychlik

Michał Rychlik zaprezentował się przed wrocławską społeczność agilową podczas AW#19, na którym zgłębialiśmy tajniki story mappingu. Był to jeden z najlepiej ocenianych warsztatów w 2016 roku.

Michał znów zabierał nas w podróż do świata funkcjonalnego i wartościowego produktu. Jego warsztat pod tytułem “Release planning, a minimalizacja ryzyka” był mocnym punktem ścieżki produktowej.

Weronika Kędzierska

Facylitator, coach indywidualny, trener i doświadczony Scrum Master. Buduje samoorganizujące się zespoły i ułatwia im zarządzanie zmianami na lepsze. Mistrzyni facylitacji wizualnej ... kto był na AW#15 ten pamięta.

Warsztat "Zostań mistrzem facylitacji" pozwolił podnieść efektywność i produktywność spotkań w Waszych zespołach.

Radosław Lont

Scrum Master z wyboru, członek Business Think Tank AGILE REBELS, wcześniej lider i członek zespołów developerskich IT. Praktyk sensownych i efektywnych zmian na wszystkich poziomach organizacji.

Podczas warsztatu „Spotkanie Governance z Holakracji, bez Holakracji” dowiedzieliśmy się jak można wykorzystać spotkanie Governance do aktywizowania interesariuszy, poznawania kontekstu i napięć czy efektywnego odnajdywania wspólnych pomysłów.

Marcin Ziółek

Marcin Ziółek to Agile Coach, facylitator, trener - z pasją budujący zaangażowane zespoły, zawsze wspierający samoorganizację. Twórca grupy meetup Management 3.0, organizator Agile Coach Camp PL.

Wraz z Maciejem Mrozikiem poprowadzili grę "Playing Lean - ucz się, eksperymentuj, wygrywaj" bazującą na podstawach Lean Startup. Każdy z zespołów wprowadzał swój startup na rynek - eksperymentując, walcząc o klienta i ścigając się z konkurencją.

Maciej Mrozik

Maciej to Scrum Master z wyboru, na co dzień wspiera zespoły wskazując im drogę zgodną z wartościami Scruma. Fan aktywności sportowych w każdym wydaniu, ostatnio triatlonista.

Wraz z Marcinem Ziółkiem poprowadzą grę "Playing Lean - ucz się, eksperymentuj, wygrywaj" bazującą na podstawach Lean Startup. Każdy z zespołów będzie wprowadzał swój startup na rynek - eksperymentując, walcząc o klienta i ścigając się z konkurencją.

Adam Michalczyk

Przez ostatnie osiem lat Adam pracował w największej firmie e-commerce w Polsce. Pracując tam był Scrum Master/Managerem, Product Ownerem, Executive Coachem, i co dla niego najważniejsze, szefem dla 20 Scrum Masterów w organizacji.

Warsztat "Cienka linia między anarchią i samoorganizacją" był próbą eksploracji zagadnień związanych z tym, co jest dozwolone i pożądane, a co nieakceptowalne w pracy (servant) lidera, w kontekście lidershipowych ról w Agile.

Kate Terlecka

Jeden z najbardziej doświadczonych ekspertów Scrum w Polsce i akredytowany trener Scrum.org już od siedmiu lat. Pierwsza osoba w Polsce z licencją na nauczanie Nexusa, egzoszkieletu do skalowania Scruma.

Podczas warsztatu "Nexus i LeSS - porównanie" poznaliśmy podobieństwa i różnice między frameworkami do skalowania oraz dowiemy się kiedy i do czego ich użyć.

Jakub Szczepanik

Jakub wspiera transformację w mBanku, gdzie wraz z zespołem pomaga wykorzystać całej organizacji potencjał tkwiący w Scrumie. Wcześniej lider Centrum Agile w Grupie Allegro. Prelegent na wielu konferencjach, współautor portalu www.agile247.pl.

Podczas warsztatu "Dlaczego naprawdę potrzebujemy przyrostowego rozwoju produktu" porównaliśmy różnice między podejściem planistycznym, a adaptacyjnym i przyrostowym do rozwoju produktu.

Adam Hanczyn

Trener, coach indywidualny i zespołowy. Wspiera rozwój i efektywność zespołów, prowadzi także szkolenia menadżerskie. Uczy trenerów i coachów w ramach szkół Akademii SET®.

Adam zaprezentował w jaki sposób coaching zespołowy może stać się użytecznym narzędziem do budowania i rozwijania samoorganizującego się zespołu. Pokazał także – w jaki sposób przeprowadzić pierwszą taką sesję.

Wojciech Walczak

Praktyk zwinnego wytwarzania oprogramowania, który prócz nauczania i szkoleń, świadczy usługi consultingowe dla największych firm na arenie międzynarodowej, jak również wytwarza własne produkty wykorzystując Scruma.

Wojciech poprowadził warsztat zatytuowany "Scaled Agile Framework. Jak to robić by Agile był nie tylko w nazwie" w trakcie którego uczestnicy przećwiczyli jeden z elementow SAFe'a.

Kontakt


W kwestiach organizacyjnych

  • +48 663 223 212 - Marcin Chyła
  • marcin@zwinnosc.org